Blog

Jirka Uherek mě pozval na prohlídku své nové výrobní haly do Sudoměřic. Jirka oslovuje svými víny čím dál víc zákazníků a tak potřebuje pro jejich výrobu větší prostory. Jirka je perfekcionista, nic nepodcenil a nové vinařství vybavil tou nejmodernější technologií. Jirkovi jsem popřál ať se mu v novém daří a hlavně ať u něho i nadále převažuje...

Další super víkend, tentokrát ve vinařství Příroda. Vinař Pavel Konečný nás provedl vinohradem kde jsou vysazené mladé keře Rulandského šedého a představil nám svůj nový projekt ubytování v přírodě formou glampingu v novém stanu. Samozřejmě jsme hned vyzkoušeli a můžeme všem kteří máte rádi přírodu a klid doporučit :-).

Naše cesta karavanem po Jižní Moravě začínala návštěvou ve sklepě Libora Veverky v Čejkovicích. Degustace i občerstvení bylo jako vždy na jedničku :-) Liborovi a jeho vínům se nedalo nic vytknout a atmosféra u něho ve sklepě ten zážitek ještě znásobila.Libor vinařinou opravdu žije a nám se zase nechtělo domů :-).

Jako každý rok ( nyní už po 25 té ) jsem navštívil své přátele v Čejkovicích a společně jsme vyrazili na krásnou akci, kterou čejkovičtí vinaři pořádají v zámeckém parku místního zámku. Fotku jsme si pořídili s místním vinařem Liborem Veverkou, který v našem letošním, ale i loňském a předloňském hodnocení obstál nejlépe.